Vyberte si z nášho sortimentu

Stavba
Záhrada
Interiér
Náradie

Informujte sa o sortimente
Navštívte našu predajňu

Strechy

Stropné systémy a preklady

d974f42044b54ad1a9b6d3c62084977e.JPG
LEIER
Montované stropné systémy značky Leier sa skladá z nosníkov a vložiek uložených na nosníky a priestor medzi susednými vložkami sa vyplní betónom. Na výber sú rôzne hrúbky a pevnosti stropnej konštrukcie v závislosti od zaťaženia. Pri stavbe rodinných domov je tento strop vhodný pre pivnice a pre oddelenie jednotlivých poschodí, ale aj ako strešná konštrukcia. Tieto montované stropné systémy sú vhodné aj pri výstavbe balkónov a loggie.

TERMALICA
Termalica má vo svojej ponuke husto rebrový strop, ktorý je určený nie len pre verejné stavby a všeobecné staviteľstvo, ale aj na bytovú výstavbu. Tento strop bol naprojektovaný ako nosníkovo-tvárnicový a pri jeho montáži je potrebné zohľadniť vypočítanú prípustnú nosnosť a rozsah. Stropy sa skladajú zo železobetónových nosníkov s rozpätím do 6,30 metrov a tvárnic z výplňového betónu a autoklávovaného betónu.

POROTHERM
Strop Porotherm je polomontovaný keramický stropný systém s rozpätím do 7 metrov. Ide o modernú stropnú konštrukciu, ktorá disponuje výhodami predpätého betónu. Medzi jej základné výhody patrí vysoká únosnosť, minimálne priehyby a subtílne nosné prvky. Systém sa skladá z vencovej tehly, keramickej stropnej vložky a keramických predpätých nosníkov v dĺžke od 1,75 m do 8 m.

TVAREKO
Predpäté stropné nosníky sa používajú ako stavebný stropný systém spolu s betónovými stropnými vložkami. Používajú sa predovšetkým pri výstavbe rodinných domov, chát a garáži, ale aj v bytových, obchodných domoch, skladoch a prevádzko-priemyselných objektoch. Tieto stropné nosníky sa vyrábajú v dĺžkach od 1 m po 10 m v násobkoch po 10 cm.

Komínové systémy
kominove systemy presov

LEIER
Komínové systémy Leier umožňujú pripojiť rôzne druhy spotrebičo nezávisle od toho, aký druh paliva používate. Môže ísť o plyn, tuhé palivo, drevo, kvapalné palivo alebo dokonca aj o biomasu. V týchto komínových systémoch sú umiestnené špeciálne keramické vložky, ktoré dlhodobo odolávajú pôsobeniu všetkých negatívnych vplyvov. Pri výrobe týchto systémov sa využívajú najmodernejšie technológie v súčinnosti s prírodným materiálom ako je hlina, šamot a minerálne látky.

SCHIEDEL
Keramika Schiedel je povestná svojimi komínovými systémami najmä vďaka jej 60 ročnej tradícii. Vďaka širokej ponuke komínov si môžete vybrať top produkt alebo naopak komín lacný, aj keď s vyššími nákladmi na vykurovanie. Ich keramické tenkostenné vložky sú kruhového výrezu s hladkým vnútorným povrchom. Práve veľmi kvalitná izolácia a správne dimenzovanie zaručujú bezpečný odvod spalín nad strechou, komín bez trhlín a netesností.

Strešné krytiny
stresne krytiny presov

PLECHOVÉ

Blachotrapez
Plechová škridlová krytina je najčastejšie používaná strešná krytina na rodinných domoch a verejných budovách. Vďaka jej výrobnému procesu je možné krytinu strihať na rôznu dĺžku a realizovať tak aj netypické požiadavky s minimálnym množstom odpadu. Spoločnosť Blachotrapez túto plechovú krytinu ponúka vo viac ako desiatich rôznych farbách s rôznym druhom povlaku. Veľkou výhodou plechovej strešnej krytiny je jej nízka hmotnosť, vďaka čomu nezaťažuje krov a nenarúša stabilitu celej stavby.

Satjam
Spoločnosť Satjam má okrem iného v ponuke plechové strešné krytiny, ktoré majú vďaka kvalitnej povrchovej úprave vysokú odolnosť voči korózii, mechanickému poškodeniu a UV žiareniu. Na výber je aj plechová strecha s minerálnym posypom, ktorý zabezpečuje jej ochranu aj v extrémnych podmienkach. V ponuke sú matné aj lesklé povrchové úpravy so zárukou na 40 rokov.

ASFALTOVÉ

IKO
Asfaltové šindle značky IKO sú vyrábané v Belgicku. Spoločnosť vyrába približne 60 rôznych druhov a farieb šindľov. Tieto šindle sa vyrábajú so sklennou vložkou a s použitím vysokokvalitných vodeodolných keramizovaných granúl, ktoré dodávajú závody IKO zo Severnej Ameriky. Asfaltové šindle sú odolné voči extrémnym klimatickým podmienkam ako je mráz alebo tropické horúčavy. Taktiež pohlcujú všetok hluk, ktorý vytvára napríklad dážď alebo vietor.

BETÓNOVÉ

Bramac
Betónové škridle Bramac sa vyrábajú z vysokokvalitných surovín piesku, vody, pigmentov oxidu železa a portlandského cementu. Zárukou ich dlhej životnosti a funkčnosti je skutočnosť, že s odstupom času tieto strešné krytiny zvyšujú svoju pevnosť. Betónové strešné krytiny prevyšujú normovanú pevnosť až o 50% a vďaka nízkej nasiakavosti sú mrazuvzdorné.

Tondach
Pálené škridle rakúskej značky Tondach sú vyrobené zo zeme, vody, ohňa a vzduchu a sú vyrobené bez akýchkoľvek chemických prísad. Tento čisto prírodný produkt, t. j. keramická škridľa, dosahuje životnosť až 100 rokov vďaka vypaľovaniu pri teplotách nad 1000°C. Medzi jej popredné výhody zaradzujeme nie len samotnú funkčnosť, ale aj zdravotnú nezávadnosť a jednoduchú údržbu.

Mediterran

Spoločnosť Mediterran vyrába škridle, ktorých základnou surovinou je práve betón, ktorý vďaka svojej prirodzenej hustote úplne odvádza zrážkovú vodu. Betónové škridle tejto spoločnosti si zachovávajú počas celej životnosti rovnaké technické parametre, t. j. stálosť farieb a tvaru. Tento betón sa skladá z vody, piesku a kameňa. Jeho základným spojovacím materiálom je cement a ďalšou surovinou je riečny piesok.

pp projekt

Spoločnosť stavebniny PP PROJEKT, s.r.o. vznikla v roku 2000 a zaoberá sa predajom stavebných materiálov a službami s tým súvisiacimi, ako je odvoz tovaru, nakladanie tovaru ...

čítať viac

Kontakt

PP Projekt s. r. o.
Rampová 2096/2
080 06 Ľubotice
Slovenská Republika

+421 915 896 267
ppprojekt@ppprojekt.sk
Nájsť na mape

Prihláste sa k odberu
newslettera: